بازگشت در آزادی به یاد مربیگری در آلمان

استقلال برای شفر کارلسروهه می‌شود؟

استقلال برای بازی برگشت با ذوب آهن نیاز به یک بازگشت بزرگ دارد تا بتواند همچنان در لیگ قهرمانان آسیا باقی بماند.

به گزارش پایگاه خبری ایرسا نیوز ‾–، استقلال در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه یک بر صفر از ذوب آهن شکست خورد تا حالا آبی ها برای صعود به دور بعد نیاز به پیروزی با اختلاف دو گل یا بیشتر داشته باشند که اگر عملی شود کار بزرگی صورت گرفته است.

ذوب آهن هم اکنون در اوج آمادگی قرار دارد و بعد از کسب نایب قهرمانی در لیگ برتر حالا شاگردان قلعه نویی آماده هستند تا به پیشروی خود در لیگ قهرمانان آسیا ادامه بدهند و یکی از مهمترین تیم های غرب آسیا را از دور رقابت ها حذف کنند.

هرچند شکست ذوب آهن با اختلاف ۲ گل در نگاه اول سخت می شود ولی نباید فراموش کرد که شفر قبلا تجربه بازگشت به مراتب بزرگتر از این را داشته است و او برای این شرایط یک مربی کاملا با تجربه است.

سال ۱۹۹۳ شفر سرمربی کارلسروهه ای بود که در آن زمان یکی از قدرت های فوتبال آلمان محسوب می شد؛ این تیم در مرحله حذفی باشگاه های اروپا در بازی رفت با نتیجه ۳ بر یک از والنسیا در اسپانیا شکست خورد و برای بازی برگشت کمتر کسی شانسی برای شاگردان شفر قائل بود اما در آلمان همه چیز به شکلی رویایی برای سرمربی فعلی استقلال پیش رفت.

در بازی برگشت تیم فوتبال کارلسروهه موفق شد با نتیجه ۷ بر صفر والنسیا را شکست بدهد و به مرحله بعدی جام باشگاه های اروپا صعود کند.

در آن بازی کالسروهه ۷ گل زد که ۴ گل آن را ادگار اشمیت زد و شاگردان شفر یکی از عجیب ترین شگفتی های تاریخ فوتبال اروپا را حداقل در رده باشگاهی رقم زدند.

شفر امروز هم در نشست خبری قبل از بازی با ذوب آهن ترجیح داد اشاره ای به بازگشت رویایی خود درکالسروهه کند تا به این شکل یادآوری کند انجام کارهای بزرگ را به خوبی بلد است: ما در کارلسروهه سه بر یک دیدار رفت را از والنسیا که تیم اول اسپانیا بود، شکست خوردیم. ما ذهنیت بازیکنان را عوض کردیم و همه به زمین رفتند و به این فکر می کردند که ما بازی را می بریم. فقط این را به شما می گویم که یک مهاجم ما ۴ گل زد و ما به مرحله بعدی رفتیم. تیم و بازیکنان باید خود را باور کنند. تیم ما یکی از بهترین تیم هایی است که تا به حال داشتم و ما می توانیم بازی را عوض کنیم. ما از زمان گرم کردن به هواداران نیاز داریم تا بازیکنان را با تشویق قوی کنند. می دانم در همه بازی ها که هواداران ما در لیگ قهرمانان داشتند، فوق العاده بودند اما از آنها می خواهم لیزر و وسائل ممنوع را به ورزشگاه نیاورند.

شفر حالا در وضعیتی به مراتب از ساده تر از زمانی که سرمربی کالسروهه بود قرار گرفته است و طبیعی است که اگر بتواند روحیه بازگشت را به بازیکنان تیمش منتقل کند، آبی ها می توانند به صعود به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا بسیار امیدوار باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :