امام جمعه ساوه گفت: اختفای حقایق و عدم انتشار آمارهای حوزه آسیب ‌ های اجتماعی درمان و راهکار حل مشکلات نیست.

حجت الاسلام سید ‌ ابراهیم حسینی در شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی ساوه با دستور کار علل، عوامل و راههای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و خودکشی در جامعه اظهار کرد: وقتی دردهای جامعه مخفی شد و آمار دقیق معضلات جامعه و جرایم بیان نشود قطعا درمان آن دشوار و روند ابتلا و تشدید آن رشد فزونی پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در مباحث علوم انسانی تحلیل تک عاملی در حوزه‌های گوناگون اشتباه است بلکه باید با تقسیم وظایف و تقویت حس مطالبه‌گری کار مشارکتی انجام شود.

وی با اشاره به پیشگام بودن جلسات شورای فرهنگ عمومی در سطح استان و کشور به دلیل پرداختن به موضوعات مهم در حوزه آسیب‌های اجتماعی گفت: از فرمانداری ساوه بابت اجرایی کردن مصوبات و همراهی و تعامل همه اعضای شورای فرهنگ عمومی در بررسی موضوعات مطرح شده در جلسات شورا تقدیر می‌کنم.

امام جمعه ساوه در ادامه با تاکید بر ارتقای رضایتمندی مردم و تکریم ارباب رجوع عنوان کرد: ادارات شهرستان خود را با مطالبات مردم در چارچوب قانون و حاکمیت تنظیم کنند و از اطاله امور مراجعه کنندگان پرهیز کرده و ملاک کاری آنها جلب رضایت مردم باشد.

وی همچنین خواستار بزرگداشت مناسبت های ملی و مذهبی تیرماه جاری نظیر سالروز شهادت دکتر چمران، هفته قوه قضائیه، روز سازمان تبلیغات اسلامی، سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) شد و بر ضرورت تبیین شعائر اسلامی و ارزش های انقلاب به نسل جوان تاکید کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :