نمایندگان امروز در اقدامی عجیب با فوریت طرح «شفافیت آرای نمایندگان» مخالفت کردند.

نه مجلس به شفافیت آرای نمایندگان؟

به گزارش ایرسا نیوز ، مجلس با یک فوریت طرح الحاق دو تبصره به آئین نامه داخلی مجلس که درباره شفافیت آرا نمایندگان بود مخالفت کرد.این در حالی است که ۱۶۰ نماینده پیش تر در رسانه ها خود را موافق این طرح معرفی کردنداین طرح در صورت تصویب موجب می شد تا مشخص شود هر نماینده به چه چیزی رای داده است

همچنین وکلای ملت با ۵۲ رأی موافق،۱۱۰ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع با علنی بودن نتایج رای‌گیری این طرح نیز مخالفت کردند.

طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی به موجب مغایرت با اصل ۷۵ از دستور کار خارج شد

مایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۴ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریت تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی، اخطار مصطفی کواکبیان مبنی بر مغایرت این طرح با اصل ۷۵ را به رأی گذاشتند.

نمایندگان در ادامه با ۱۰۶ رأی موافق و ۶۲ رأی مخالف از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در جلسه این طرح را مغایر اصل ۷۵ دانستند.

مسعود پزشکیان در توضیح این رأی گیری گفت: با توجه به اینکه نمایندگان طرح را مغایر اصل ۷۵ دانستند این طرح از دستورکار مجلس خارج می شود.

رد طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۴ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد رد طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی با ۸۶ رأی موافق، ۹۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه با اصل طرح مخالفت کردند.

لازم به ذکر است علاوه بر کمیسیون که نظر مخالف به این طرح داشت نوبخت نماینده دولت نیز طی سخنانی مخالفت دولت با این طرح را تشریح کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :