استارت رقابت داغ کشتی گیران برای تصاحب دوبنده تیم ملی

 نابغه جویباری و علیرضا کریمی گل کاشتند

نتایج مسابقات صبح روز نخست مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی اعلام شد.

به گزارش “پایگاه خبری ایرسا نیوز “به نقل از سایت ورزش سه  مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان از ساعت ۱۱ امروز (چهارشنبه) و با برگزاری مسابقات ۱۰ وزن (۵ وزن آزاد و ۵ وزن فرنگی) در سالن شهدای هفتم تیر تهران در حال برگزاری است.

نتایج رقابت ها در پایان مسابقات صبح روز نخست به شرح زیر است:

در کشتی فرنگی به شرح زیر :

دور اول:
۶۰ کیلوگرم:
مهرداد مردانی (خوزستان) ۳ – بهروز ملکی (خوزستان) صفر
محمد فقیری (توابع تهران)  ۳ – رضا عباسی (البرز) ۱
۶۷ کیلوگرم:
محمدرضا گرایی (فارس) ۷ ضربه فنی – حسین اسدی (خوزستان) ۳
حامد تاب (خوزستان) ۴ – امین سوری (خوزستان) ۱
کرامت عبدولی (خوزستان) – استراحت
۷۷ کیلوگرم:
پژمان پشتام (تهران) ۹ – محمدعلی گرایی (فارس) ۲
سیاوش دوستاریان (لرستان) صفر – رسول گرمسیری (خوزستان) ۷
محمد شربی نیازی (خوزستان) – استراحت
۹۷ کیلوگرم:
علی اکبر حیدری (قم) ۳ – محمد بیرانوند (خوزستان) ۱
امیرحسین حسینی (مازندران) ۲-  امیرحسین میری (کرمانشاه) صفر
محمد یگانه (ایلام)- استراحت
۱۳۰ کیلوگرم:
شهاب قوره جیلی (تهران) صفر – مهدی نوری (اردبیل) ۴
بهنام مهدی زاده (تهران) ۳ – پارسا نظری (فارس) صفر
دور دوم:
۶۷ کیلوگرم:
حسین اسدی (خوزستان) ۸ – کرامت عبدولی (خوزستان) صفر
محمدرضا گرایی (فارس) ۳- امین سوری (خوزستان) صفر
حامد تاب (خوزستان) – استراحت
۷۷ کیلوگرم:
محمدعلی گرایی (فارس) ۵- محمد شربی نیازی (خوزستان) ۱
رسول گرمسیری (خوزستان) ۴- پژمان پشتام (تهران) ۳
سیاوش دوستداریان (لرستان) – استراحت
۹۷ کیلوگرم:
محمد بیرانوند (خوزستان) ۱۰- محمد یگانه ایلام ۸
علی اکبر حیدری (قم) ۶ ضربه فنی – امیرحسین میری (کرمانشاه) صفر
امیرحسین حسینی (مازندران) – استراحت

درکشتی آزاد به شرح زیر :

دور اول:
۵۷ کیلوگرم:
فرهاد جلایی (تهران)  ۲ – مهران رضا زاده (مازندران) ۷
رضا اطری (مازندران) ۳ – نادر حاج آقا نیا (کرمان) ۲
۶۵ کیلوگرم:
پیمان بیابانی (تهران) صفر – مهران نصیری (مازندران) ۳
یونس امامی (تهران) ۶ – حسن مرادقلی (تهران) ۷
۷۴ کیلوگرم:
حامد رشیدی (کرمانشاه) صفر – سعید داداش پور (تهران) ۴
مصطفی حسین خانی (تهران) ۳ – مسعود کمروند (مرکزی) ۱
۸۶ کیلوگرم:
علیرضا کریمی (همدان) صفر – کامران قاسم پور (مازندران) ۵
احمد بذری (مازندران)  صفر – حسن یزدانی (مازندران) ۸
۹۲ کیلوگرم:
ارشک محبی (کرمانشاه) ۴ – مهدی هدایتی (مازندران) صفر
رضا بیات (تهران) ۶ – علی ابراهیمی (خراسان رضوی) صفر
علیرضا کریمی (البرز) – استراحت
دور دوم:
۹۲ کیلوگرم:
علیرضا کریمی (البرز) ۱۰- مهدی هدایتی (مازندران) صفر
ارشک محبی (کرمانشاه) ۹ ضربه فنی – علی ابراهیمی (خراسان رضوی) ۴
رضا بیات (تهران) – استراحت

از اتفاقات مهم صبح امروز می توان به برتری قاطعانه حسن یزدانی و همچنین علیرضا کریمی در اوزان ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد اشاره کرد. کریمی بعد از محرومیت ۶ ماهه برای نخستین بار روی تشک می رود.

از سوی دیگر محمدعلی گرایی، دارنده مدال برنز سال ۲۰۱۷ کشتی فرنگی جهان در دور نخست وزن ۷۷ کیلوگرم برابر پژمان پشتام شکست خورد؛ اگرچه در دور دوم به یک پیروزی دست پیدا کرد.

رقابت های اوزان فوق عصر امروز تا مرحله فینال انجام خواهد شد و مسابقات فینال این اوزان عصر فردا (پنج شنبه) برگزار می شود.

همچنین رقابت های مقدماتی اوزان اوزان ۶۱-۷۰-۷۹-۹۷-۱۲۵ کیلوگرم آزاد -۵۵-۶۳-۷۲-۸۲-۸۷ کیلوگرم فرنگی صبح فردا (پنج شنبه) و بعد از ظهر روز جمعه برگزار می شود و رقابت های فینال این اوزان نیز عصر روز جمعه برگزار خواهد شد.

بر اساس قانون فرآیند انتخابی تیم های ملی مسابقات به صورت دوره ای و دو حذفی برگزار و در مسابقات نهایی انتخابی، پیروز ۲ از ۳ کشتی برنده رقابت فینال را مشخص خواهد کرد.

 

مسابقات انتخابات تیم ملی کشتی

مسابقات انتخابات تیم ملی کشتی

 

مسابقات انتخابات تیم ملی کشتی

مسابقات انتخابات تیم ملی کشتی

این خبر را به اشتراک بگذارید :